Puidukahjurite tõrje
Puidukahjurid võib jagada kahte gruppi:
1. Puidukahjurid, kes tulevad metsast kaasa. Näiteks kuuse- ja männi puidusikk ja sinisikk. Nemad üldjuhul keemilist tõrjet ei vaja, sest nad lendavad ise metsa tagasi kui puit on kuivanud.
Suuremad puidukahjustused tekivad pika perioodi jooksul kuna puidukahjurite tõugud arenevad mitu aastat enne kui nad nukkuvad ja lennuvõimeliseks muutuvad. Kui puidu pinnad on kaetud poomkandi või koorega siis on soovitatav pinnakate eemaldada. Nende all leiavad sobiva elupaiga mitmed puidukahjurid, kes ei ole küll kahjulikud, kuid ajavad pudi ja on ikkagi inimestele parasiitideks.
2. Puidukahjurid, kes armastavad ehituspuitu. Kõige tuntum ja enimlevinud kahjur on rahvasuus tuntud kui puidukoi. Tegelikult sellenimelist putukat ei eksisteeri ja tegemist on tavaliselt mõne tooneseplasega. Kahjustuste tunnuseks on pisikesed ümmargused augud. Kõige ohtlikum puidukahjur on aga majasikk, kes võib terve maja täiesti maatasa hävitada. Ilmselgelt ei juhtu see üleöö kuid 20-30 aastaga on see võimalik.
Puidukahjuritega on palju keerulisem ja kallim võidelda kui seenmädanikega. Kõige olulisem nõue on hoida õhuniiskus stabiilselt alla 60%. Enamasti arenevad putukad ja puitu lagundavad seened koos. See tähendab, et kõigepealt hakkab vohama seen ja seejärel ilmuvad seeneniidistikust toituvad putukad. Selle ennetamiseks peab puitu hoidma kuivana!