Majasoomukate tõrje

Majasoomukas (tuntud ka nende teadusliku nime Lepisma saccharina järgi) on väike, ilma tiibadeta putukas, kes kasvab tavaliselt umbes 30 millimeetri pikkuseks. Nende keha katvate soomuste värv on hõbedasinine, millest tuleneb tema ingliskeelne üldnimi: silverfish.

Lisaks eristatavale värvile saab majasoomukat tuvastada ka nende pikkade kõverate tundlate ja tagumise otsa kolme harjase järgi.

Majasoomukad on viimasel ajal eelkõige uute majade probleem, mis võib olla seotud põranda soojustuse materjalidega (soojustuspapp), kuna majasoomukas sööb polüsahhariide. sh. tselluloosi. Majasoomukas kipub kogunema niisketes piirkondades, aga ka kohtades, kus nende lemmiktoitu on piisavalt.

Suure tõenäosusega avastate majasoomuka alles siis, kui nad on juba massiliselt teie elamises. Nad on öised tegutsejad ja liiguvad ringi väga kiiresti. Kui olete oma kodus näinud ühte majasoomukat siis on peaaegu garanteeritud, et teil on neid tegelikult rohkem.
Majasoomukad on tavaliselt väga pikaealised.

Üldiselt ei ole majasoomukas inimesele kahjulik. Pigem võivad nad kahjustada teie vara. Kui märkate oma kodus raamatute, paberite, kastide või muude paberi- või riidekaupade kahjustusi, on võimalik, et süüdlane on majasoomukas, mitte näiteks koi.

Majasoomukaid tõmbavad ligi niisked alad. näiteks kelder, vannituba või treppide all olev hoiuruum, võtke meetmeid niiskuse kõrvaldamiseks.

Alustuseks paigaldage õhukuivati, mis aitab hoida neid alasid kuivana. Hea soovitus on tihendada kõik praod, mis lasevad vett sisse. Veenduge, et ka teie maja oleks puhas ja korrastatud.